Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Bazı İnsanlar, Akademik Alanda Çok Başarılı Olmalarına Rağmen Neden Başarılarıyla Orantılı Bir Kariyere Sahip Değildir?

Aşağıda bazı insanlar, akademik alanda çok başarılı olmalarına rağmen neden başarılarıyla orantılı bir kariyere sahip değildir kısaca olarak ele alacağız.

Başarı insanların sabırlı, azimli, çalışkan olmalarına bağlı olarak değişmektedir. Bununla beraber başarı alanı da ya da hedef konulan alan da insanların başarısını etkilemektedir. Bazı insanlar akademik alanda başarılı olmalarına rağmen kariyer anlamında başarılı olmayabilirler.

Akademi bir öğrenme sürecidir. Öğrenme sürecinde öğrenme ve zeka yeteneğini ortaya çıkar. Kariyer hayatı ise hayatın kendisidir. Tecrübelerin yoğun olduğu ve gerçekliğin bulunduğu bir dünyadır. Bu nedenle bilginin karşılığı gerçek hayatta kendini bulmayabilir. Bu da farklı başarı alanları oluşturur. Akademik başarı, kariyer hayatına doğrudan etki etmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. meryem can dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Bazı İnsanlar, Akademik Alanda Çok Başarılı Olmalarına Rağmen Neden Başarılarıyla Orantılı Bir Kariyere Sahip Değildir? işime yaradı ödevimde, ben Aydın kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz