Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Mart 2021

Bazı Avrupalı Tarihçilerin Kanuni Sultan Süleyman İçin “Muhteşem Süleyman” İfadesini Kullanmalarının Sebepleri Neler Olabilir?

Aşağıda bazı Avrupalı tarihçilerin Kanuni Sultan Süleyman için “Muhteşem Süleyman” ifadesini kullanmalarının sebepleri neler olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Sultan Süleyman, I. Süleyman olarak Osmanlı Devleti’nin en parlak döneminin yaşanmasını sağlamıştır. Osmanlı Devleti’nin toprak bütünlüğünün hızla artması ve iktisadi olarak zenginleşme büyük bir güç olmayı da beraberinde getirmiştir. Sultan Süleyman, doğuda adaletli hükümdar olarak tanınmıştır.

Bazı Avrupalı tarihçilerin Kanuni Sultan Süleyman için “Muhteşem Süleyman” ifadesini kullanmalarının nedeni en uzun dönem Osmanlı Devleti’nin başında padişahlık yapması ve en fazla sefere çıkan padişah olmasından ileri gelmektedir. 46 yıl hükümdarlık yaparak yaklaşık 13 sefere çıkmıştır. Zigetvar seferinde de vefat ederek ülke topraklarına getirilmiştir. Kanuni en meşhur padişahlardan biridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bazı Avrupalı Tarihçilerin Kanuni Sultan Süleyman İçin “Muhteşem Süleyman” İfadesini Kullanmalarının Sebepleri Neler Olabilir? hemen yazdım, Van okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

  2. cansu akın dedi ki:

    bizim hoca çok beğendi, Bazı Avrupalı Tarihçilerin Kanuni Sultan Süleyman İçin “Muhteşem Süleyman” İfadesini Kullanmalarının Sebepleri Neler Olabilir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

Yorum Yaz