Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Bayramların Kutlanış Özellikleri Ve Topluma Etkileri Nelerdir

Bayramların kutlanış özellikleri ve topluma etkileri nelerdir hakkında bilgi kısaca

Ülkemizde kutlanan bayramlar dini bayramlar ve milli bayramlar olmak üzere iki çeşittir. Dini bayram ya da milli bayram demeden Türk milleti bayramlarını büyük bir coşkuyla kutlar, mutluluk, beraberlik gibi anlamlar taşır.

Milli bayramlar Türkiye’de daha önceden bazı olaylar sonucu belirlenmiş tarihlerde devlet yoluyla kutlanan bayramlardır. Milli bayramların kutlamaları resmi törenler ile gerçekleştirilir ve bayram gününün anlam ve önemini vurgulayan etkinlikler sergilenir.

Ramazan ve Kurban Bayramı ise dini bayramlarımızdır. Bu bayramlar tüm İslam alemine Allah’ın emretmiş olduğu bayramlardır. Barış ve kardeşliğin ön plana çıktığı dini bayramlarda küsler barışır, yoksullara yardım edilir, büyükler ziyaret edilerek gönülleri alınır, küçüklere harçlıklar verilir.

Dini ve milli bayramlar milletimizin birlik ve beraberliğini korumasını ve coşku gibi ortak duygularla bir bütün olmasını sağlar. Bu nedenle de dini ve milli bayram kutlamalarında herkes kendince bir rol üstlenmeli ve bayramlara katılım göstermelidir.

Bayramların Kutlanış Özellikleri Ve Topluma Etkileri Nelerdir Kısa Yazı Hakkında Yorumlarınızı Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz