Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Bayram Sevinci İle İlgili Kompozisyon

yetim-ve-oksuz-cocuklara-erken-bayram-sevinci-IHA-20120816AW000085-2-tBelirli bir anlamı olan dini ya da milli gün ya da günlere “Bayram” adı verilir. Bayramlar; coşkuyu, eğlenceyi ve kutlamaları simgeler. Ülkemize baktığımızda ya da dünya üzerinde gözlemlediğimizde yaşanan ve kutlanan tüm bayramlar güzelliklere, iyiliklere hatta barışa öncülük etmektedir. Bayramlarda tüm insanlar önceden kendilerini bu güzel günlere hazırladıklarından dolayı daha mutlu, coşkulu, huzurlu ve barış dolu olurlar.

Bir İslam ülkesi olarak ülkemizde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı olarak iki tane dini bayram kutlanmaktadır. Bu dini bayramlar ile birlikte bir çok milli ve resmi bayramımızda vardır. Bu bayramların hepsi büyük bir coşku ve mutluluk ile kutlanmaktadır. Ancak dini bayramlarımızın önemi milli bayramlarımıza göre bir adım daha fazladır.

İnsanlar dini bayramların gelmesi yaklaştığında önceden hazırlıklar yaparlar, evlerini bayrama ve gelecek olan misafirlerine hazır hale getirirler. Dini bayramların gerektirdiği, örf ve adetlere göre bir çok kutlamalar yapılır. Örneğin; kurban bayramında insanlar kurban kesip yoksullara et dağıtırlar ve tüm dini bayramlarda küçükler büyüklerini ziyaret eder ve ellerini öperler.

Dini bayramlarda birbirleri ile küs olan kişiler barışırlar. Bu açıdan bakıldığında da dini bayramlar daha önemli ve anlamlı günler olmaktadır. Çünkü dini bayramlarda herkes birbirleri ile bayramlaşır küçükler büyüklerini ziyaret eder ve onların ellerini öper. İki küs insan karşılaştığında her ne kadar küs olsalar da bayramlaşırlar ve böylece barışmış olurlar.

Günümüzde dini ve milli bayramlar hala önemini kaybetmemiştir. İnsanlar yine her bayram gününde o bayramın gerektirdiği davranışları yerine getirmektedir.

Bayram Sevinci İle İlgili Kısa Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. melike dedi ki:

    Ben çok beğendim, anlam ve yazı olarak çok iyi elinize sağlık.

Yorum Yaz