Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Temmuz 2021

Bayrak ve Vatan Sevgisi ile İlgili Yazı

Bayrak ve Vatan Sevgisi ile İlgili Yazılar kısa

BAYRAK VE VATAN SEVGİSİ

Geleneklerimizde vatan ve bayrak büyük bir sevgiyle kucaklanır. Her millî bayramda evlerin balkonlarından, pencerelerinden bayrağımız dalgalandırılır. Askerlik görevini yapacak gençlerimiz davullarla, zurnalarla bayraklara sarılarak geçirilir. Vatan uğruna can feda, diyerek uğurlar analar evlatlarını. Vatan için savaşa gönderdiği evladına kına yakacak kadaryüreklidir analarımız. Vatanı uğruna şehit olanların tabutu bayrakla sarılır. Bayrak asla ve asla yere konulmaz, ayakaltına alınmaz. Birçok ülke, bayraklarından kıyafetler, eşyalar yaparlar. Bizde öyle büyük bir vatan ve bayrak sevgisi vardır ki onu ne olursa olsun alçaltmak, yere indirmek istemeyiz.” Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilâl!” duygusuyla bakarız, bu aşkla coşarız.

Düğünlerimizde yöresel halk oyunları oynanır. Folklor gösterileri yapılır. Bu en mutlu günde vatana millete hayırlı evlatlar getirme dualarıyla evlenenler uğurlanır.

Ülkemizin neresinde olursa olsun bir afet meydana geldiğinde her fikirden ve her yaşam tarzından insan birlik olur. Elindekileri, biriktirdiklerini konvoylarla zor durumdaki vatandaşına gönderir. Bu içinde bulunan vatan, millet sevgisindendir.

Bir ülkeyi ayakta tutan ve ilerleten vatan sevgisidir. Bunun en büyük örneği ülkemizde gösterilir.

Esma Budak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. cansu akın dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Bayrak ve Vatan Sevgisi ile İlgili Yazı ödevim için kullandım, ben İzmir birincisi cansu akın hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz