Bayrak Çiçek Okul Atatürk ve Ankara Kelimeleri İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda bayrak çiçek okul Atatürk ve Ankara kelimeleri ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Bugün 23 Nisan diye yataktan hemen fırladım. Gözümü açar açmaz pencerenin kenarında buldum kendimi… Dışarıya doğru baktığımda her yerde bayrak vardır. 23 Nisan bir bayram olarak kutlanmaya başlanmıştı. Öğretmenimiz tarihte bugünün çok önemli olduğunu Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk önderliğinden meclisin bir 23 Nisan günü açıldığını söylemişti.

Ankara şehrinde açılan meclis, Milli Mücadele’nin kazanılmasında siyasi olarak çok etkili olmuş. Aşağıya inip hemen kahvaltımı yaptım ve okul gösterilerini izlemek için arkadaşlarımla yola koyuldum. Çok heyecanlıydım. Arkadaşlarımla elimize çiçek almaya karar verdik. Çünkü bugün çok mutluyduk. Mutluluğumuz elimizdeki çiçeklerden de belli olmalıydı.

Okul bahçesine gittik. Herkes oradaydı. Öğretmenlerimiz de görevli arkadaşlarımızın başındaydı. Herkes de farklı bir coşku vardı. İstiklal Marşımızı okuduk, şiirler söyledik ve oyunlar oynadık. O gün yurt dışından misafir öğrenciler de okulumuza gelmişti. Onlardan biriyle arkadaş oldum, okulumu ve kendimi tanıttım.

Öğretmenlerimle beraber onu ve arkadaşlarımı evimize yemeğe dav ettim. Kırmayıp geldiler. Mutluluğumuza mutluluk kattık, dünya barışından söz ettik. Birlik ve beraberlik içinde olursak her türlü zorluğun ve en önemlisi savaşların üstesinden gelebileceğimizi dile getirdik. Benim için çok güzel bir anı oldu. En mutlu günümdü.

Bayrak Çiçek Okul Atatürk ve Ankara Kelimeleri İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.