Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Bayrağın Bizim İçin Anlam ve Önemi - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 06 Temmuz 2022

Bayrağın Bizim İçin Anlam ve Önemi

Bu sayfamızda bayrak ile ilgili bilgi vererek bayrağın bizim için anlam ve önemi nedir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Her ülkenin kendi geçmişini özetleyen, o toplumun tarihinde büyük yer tutan bir hikâyeden ilham alan bir bayrağı bulunmaktadır. Bayraklar ulusların bağımsızlık sembolleridir. Bir ülke kendi kendini yönetebildiğinde ve başkaları tarafından iç e dış işlerine müdahale edilmediğinde bağımsızdır ve bu süre içerisinde o ülkenin bayrağı gökyüzünde dalgalanmaya devam edecektir.

Türk bayrağı rengini, bu vatan için canlarını seve seve feda etmiş olan atalarımızın kanlarından almaktadır. Çanakkale Savaşında şehitlerimizin kanları sebebi le kırmızıya dönmüş olan denizin üzerine ay ışığı ve yıldızın gölgesi vurmuş bu sebeple bayrağımız kırmızı beyaz rengini bu olaydan almıştır. Bayrağa yapılan saygısızlık atalarımıza ve bu milletin tarihine yapılmış olan saygısızlıktır.

Varlığını sonsuza dek devam ettirmek isteyen bir ulus her şeyden önce vatanına ve bayrağına sahip çıkmalıdır. Bayrak gökyüzünde dalgalandığı sürece milletimiz de bu topraklarda yaşamaya devam edecektir. Her insan kendi ülkesi ile birlikte diğer milletlerin bayraklarına da saygı göstermeyi unutmamalıdır.

Bayrağın Milletler İçin Önemi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ETKA Mehmet güzel dedi ki:

    Bu sayfa çok güzel

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781