Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Bayrağımızı ve Yurdumuzu Niçin Sevmeliyiz Kompozisyon

Aşağıda bayrağımızı ve yurdumuzu niçin sevmeliyiz kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Vatan, devlet, millet, bayrak sevgisi uğruna mücadele edilen değerler demektir. Çünkü sevgi bedel ister. Bu bedeli ödemek için sevgimizi göstermek zorunda olduğumuz zamanlar olabilir. Bizim toplumumuzda sevgi gösterme ya da bedel ödeme zamanı diye bir şey yoktur. Bu kavram yüzlerce yıl içinde gerek kültürel gerekse dini değerler etrafında olgunlaştığımız için bir şekilde aşılmıştır.

Bizim toplumumuzda vatan, millet, devlet ve bayrak için her an ölmeye hazır olmak vardır. Ölümü öldürmek anlamında şehadet için çarpan yürekler vardır. Bu nedenle bu topraklarda yaşayan hiç kimse için vatana, bayrağa ve devlete bir bağlılık sorunu olduğu düşünülemez. Genci ihtiyarı, kızı erkeği, bebeği çocuğu herkes bir şekilde bu şuurda ve bu minval üzere bir hayat çizgisindedir.

Vatan deyince akan sular durur. Durgun sular harekete geçer. Din, namus, nesil ve akıl emniyeti uğruna kadrolaşan millet devlet olarak gücünü gösterir. Düzenli ordusunun yanında her zaman milli bir birlik olarak kuvayı milliyesi yani milli kuvvetleri sivil olarak durmaktadır.

Vatana karşı olan sorumluluk bizde ödenmesi gereken bir borçtur. Kimse vatanına ve bayrağına borçlu kalmak istemez. Bu nedenle bu sevgi damarlarında olduğu sürece yaşar ve yaşatır. Sever ve sevilir. Vatan ve bayrak sevgisi böylece kalıcı hale gelir.

Bayrağımızı ve yurdumuzu Niçin Sevmeliyiz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hande yenmez dedi ki:

    araştırma ödevimde kullandım, beklentimi karşıladı emek için teşekkürler

  2. cansel dedi ki:

    Bayrağımız yurdumuz dilimiz dinimiz bizim en kutsal olgularımızdır. Bunları canımız gibi sevmeli ve korumalıyız. Biz bunu biliriz ve sonsuza kadar bunu sürdürürüz.

Yorum Yaz