Bayrağımıza Neden Saygı Duymalıyız

Bayrağımıza neden saygı duyarız sahip çıkarız hakkında bilgi kısaca, bayrağımıza neden saygı duymalıyız?

Bayrak bir devletin ve milletin bağımsızlığını sembolize eder. Her insanın tek tek sembolü olan bayrak insanlık onuru gereği her bireyin şerefidir ve korunmalıdır.

Bir bayrağın korunması için kendi bayrağımız olması gerekmez. Tüm bayraklar kutsaldır. Her millete ve ulusa saygı duymamız da insanlık onurunun bir gereği olduğundan başkalarının milli marşlarına ve bayraklarına da sahip çıkmalıyız. Böylece kendi marşımıza ve bayrağımıza saygı duyulmasını da sağlarız.

Bayrağa saygımızı çeşitli şekillerde gösteririz. Örneğin milli marşımız söylenirken saygı duruşunda dururuz, gürültü etmeyiz. Ayrıca yere düşen bayrağı kaldırır, asla yırtılmasına ya da zarar görmesine izin vermeyiz. Bunları yapmayanlar zaten diğer insanlar tarafından tepki görür.

Ülkemizin hangi şartlarda geri kazanıldığını ve bağımsızlığını elde ettiğini unutmamalıyız. Kurtuluş Savaşı daima aklımızda olmalıdır. Şehitlerimize ve kendimize saygımız olması açısından kan ve canla kazanılan ülkemizin simgesi olan bayrağımıza saygı duymalıyız.

Bayrağımıza Neden Saygı Duymalıyız Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 

6 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.