Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2022

Bayrağımız Neyi Temsil Eder?

Bu yazımızda bayrağımız neyi temsil eder kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bayrağımız al ve yıldızdan oluşur. Rengi kırmızıdır. Bayrağımızın üzerinde hilal vardır. Hilal ülkemizi temsil eder. Yıldız şehitlerimizi temsil eder. Bayrağımızın kırmızı rengi, şehitlerimizin kanını temsil eder.

Toprak, uğrunda ölen varsa vatandır, anlayışıyla oluşan bayrağımız şehitlerimizin kanıyla süslenmiştir. Bayrağımız vatan, din ve namus için can veren şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır. Bu bakımdan bayrağımız, bağımsızlığımızı temsil eder.

Bağımsızlığımız, bayrağımızın altında güvencedir. Bu bakımdan bayrağımıza uzanan her el, bağımsızlığımıza uzanmıştır. Bayrağımıza yapılan her saygısızlık şehitlerimize ve bağımsızlığımıza yapılmıştır.

Bu nedenlerle bayrağımızı bayrak yapan kumaş değildir. Hilal, yıldız ve şehitlerimizin kan kırmızısıdır. İşte bu yüzden bayrağımıza değer veririz. Onu dünyanın dört bir yanında dalgalandırmak için çalışırız. Ona marşlar yazarız ve İstiklal mücadelesi veririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Medine dedi ki:

    Cok teşekkür ederim.

  2. zeynep naz çetin dedi ki:

    ATATÜRK BİZİ KURTARMIŞ

  3. filiz dedi ki:

    teşekkür ederim, tam da beklediğim gibi, Türk bayrağı neyi temsil eder kısa ve güzel olmuş, elinize sağlık, okulun en güzel kızı olarak yazıyorum, kimse kıskanmasın. :)

Yorum Yaz