Battalion İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Battalion İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Battalion Nedir?

Battalion, genellikle askeri birlikler için kullanılan bir terimdir. Bir bölükten daha büyük olan birimlerdir ve ortalama olarak 500 ila 1.200 askerden oluşur.

Örnek cümleler:

 1. The battalion is preparing for a mission in the war-torn region. (Bölük, savaşta yıkılan bölgede bir görev için hazırlanıyor.)
 2. The infantry battalion was sent to the front lines. (Piyade bölüğü cephelere gönderildi.)
 3. The battalion commander briefed the soldiers on the upcoming operation. (Bölük komutanı, askerlere yaklaşan operasyon hakkında bilgi verdi.)
 4. The battalion conducted a training exercise to improve their combat skills. (Bölük, savaş becerilerini geliştirmek için bir eğitim tatbikatı yaptı.)
 5. The battalion was reinforced with additional troops. (Bölük, ek askerlerle takviye edildi.)
 6. The battalion was deployed to provide security for the area. (Bölük, bölgenin güvenliğini sağlamak için görevlendirildi.)
 7. The battalion marched through the desert for miles. (Bölük, mil boyunca çölde yürüdü.)
 8. The battalion suffered heavy losses in the battle. (Bölük, savaşta ağır kayıplar verdi.)
 9. The battalion was awarded a medal for their bravery. (Bölük, cesaretleri nedeniyle bir madalya ile ödüllendirildi.)
 10. The battalion was relieved of their duties and sent back to their home base. (Bölük, görevlerinden alındı ve ana üslerine geri gönderildi.)
 11. The artillery battalion provided support to the ground troops. (Topçu bölüğü, yer birliklerine destek sağladı.)
 12. The battalion set up a perimeter around the base to prevent any intruders. (Bölük, üs çevresinde bir çember kurdu ve herhangi bir sızma girişimini önledi.)
 13. The battalion was on high alert due to the threat of an enemy attack. (Bölük, düşman saldırısı tehdidi nedeniyle yüksek alarmda bulunuyordu.)
 14. The battalion coordinated with other units to carry out the mission successfully. (Bölük, görevi başarılı bir şekilde yerine getirmek için diğer birimlerle koordine oldu.)
 15. The battalion was responsible for guarding the supply convoy. (Bölük, tedarik konvoyunu korumakla görevliydi.)
 16. The reconnaissance battalion gathered intelligence on the enemy’s movements. (Keşif bölüğü, düşmanın hareketlerine dair istihbarat topladı.)
 17. The battalion held a memorial service for the fallen soldiers. (Bölük, şehit askerler için bir anma töreni düzenledi.)
 18. The battalion was ordered to retreat due to the overwhelming enemy forces. (Bölük, ezici düşman güçleri nedeniyle geri çekilme em

ri aldı.)
19. The battalion’s medical team provided first aid to the injured soldiers. (Bölüğün sağlık ekibi, yaralı askerlere ilk yardım sağladı.)

 1. The battalion’s morale was boosted after a successful operation. (Bölük, başarılı bir operasyonun ardından moral açısından güçlendi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.