Başvurunuzu Erken Yapın ÖSYM’ye Güvenmeyin

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları 2 ile 15 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacak. Üniversite adayları açısından hayati öneme sahip bu sınav için başvuru süresi 2 hafta olarak belirtilmiş. Eğer YGS’ye girecek bir üniversite adayı iseniz size önerimiz başvurunuzu son güne sakın bırakmayın.

osymsalonu34
Kasım ayında başvuruları alınan ve aralık ayında sonuçları açıklanan KPSS tercihlerinde binlerce aday mağdur oldu. Tercihlerini son günlere bırakan ve bunun sebebini de daha çok düşünmek ve daha isabetli karar vermek olarak açıklayan memur adayları, tam anlamıyla ÖSYM’nin gazabına uğradı. ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi başvuruların son 2 gününde tökezlemeye başladı ve birçok aday tercihlerini yapamadı. Yapabilenler de , ara ara sistemin açılmasından istifade eden adaylardı. ÖSYM, bu mağdurlar için herhangi bir şekilde süreyi de uzatmadı. Adaylar mağdur olduklarıyla kalmıştı.

YGS adaylarının da aynı şekilde bir mağduriyet yaşamaması adına kendilerine, başvurularını mutlaka ilk hafta içerisinde tamamlamalarını ; en azından son 2 güne bırakmamalarını öneriyoruz. ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi yoğunluktan olsa gerek, son günlerde yapılan girişlerde aksamaya başlayabiliyor. 2015 YGS’de bütün üniversite adaylarına başarılar dileriz.

derszamani.net

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.