Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Başkaları Tarafından Sürekli Kamerayla Kayıt Altına Alınıyor Olsaydınız Ne Hissederdiniz?

Aşağıda başkaları tarafından sürekli kamerayla kayıt altına alınıyor olsaydınız ne hissederdiniz kısaca olarak ele alacağız.

Kamera altında kayıtta olmak güvenlik amacı olmaksızın gerçekleştiğinde büyük bir suçtur. Fakat bir mekanın güvenlik amacıyla kameralar tarafından kayıt altına alınması bir güvenlik tedbiri olarak kabul edilebilir. Bir iş yerinde çalışanların düzenli çalışıp çalışmadığını öğrenmek isteyen işveren kamera ile kayıt tutabilir.

Bunun dışında başkaları tarafından sürekli kamerayla kayıt altına alınıyor olması durumunda insanlar kendilerini tedirgin hisseder, kötü hisseder. İnsanların bu şekilde gözetlenmemesi gerekir. Özel hayatın gizliliği, kişi dokunulmazlığı gibi durumların ihlal edilmemesi için kamera ile kayıt tutmanın bir izni olmalı ve aksi durumda yapılmaması gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Asuman dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Başkaları Tarafından Sürekli Kamerayla Kayıt Altına Alınıyor Olsaydınız Ne Hissederdiniz? mükemmel ötesi olmuş, Ben Kahramanmaraş il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

  2. Yeliz dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Başkaları Tarafından Sürekli Kamerayla Kayıt Altına Alınıyor Olsaydınız Ne Hissederdiniz? hemen deftere geçirdim, Muğla okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

  3. Şule dedi ki:

    kısa sade beğendim, Başkaları Tarafından Sürekli Kamerayla Kayıt Altına Alınıyor Olsaydınız Ne Hissederdiniz? ödevim vardı, Kahramanmaraş okul birincisi olarak beğendim. :)

Yorum Yaz