Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Başarıya Giden Yolda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Başarıya Giden Yolda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herkes yaptığı işte başarılı olmak ister, herkesin hayatta hedefleri ve gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Bu hedefler ve hayaller zaman zaman gerçek olsa da bazen çok basit nedenlerden dolayı bunların gerçekleşmesi mümkün olmayabilir. Hayatta başarıyı engelleyen faktörleri bilerek buna göre hareket etmek isteyen herkesin başarı kapılarını göğüslemesine yardımcı olacaktır.

d-basari2

Başarıyı engelleyen en önemli faktör bir işi başaracağına dair güvenin olmamasıdır. Çok bilindik bir söze göre başaracağına inanmak başarmanın yarısıdır. Kişi hedeflerini belirler ve bu yolda başarılı olacağına inanırsa onun için başarısız olmak gibi bir durum söz konusu değildir. İnsan başaracağına inanmadığı takdirde o işi yapmaya hiç başlamamalıdır. Çünkü bu durumda öğrenilmiş çaresizlik ve kendini gerçekleştiren kehanet devreye girer. Sürekli yapamayacağım diyen kişi yapamaz, sürekli yapamayan kişi ise artık başarılı olmaktan umudunu keser. Bu kötü bir kısırdöngüdür. Kişinin başarılı olabilmek için bu durumdan uzak durması gerekmektedir.

Başarısızlığın bir diğer sebebi ise uzmanlar tarafından “erteleme” olarak gösterilmektedir. Kişinin yapmak istedikleri için sürekli bahaneler bulması, uygun zaman olmadığına inanması onu başarısızlığa sevk etmektedir. Bir işte başarıyı yakalayabilmek için hemen harekete geçmek ve içinde bulunulan şartları uygun duruma getirmek insanı başarıya götüren en temel noktadır. Başaracağım diyerek yola çıkıp, hiçbir şekilde erteleme yapmadan, bahaneler bulmadan yoluna devam eden kişilerin başarısız olması için hiçbir sebep yoktur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781