Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Başarınızın Büyüklüğünü İnancınızın Büyüklüğü Belirler Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Başarınızın Büyüklüğünü İnancınızın Büyüklüğü Belirler Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir

Her insan ilgi duyduğu alanlar ile alakalı başarılı olmak ister. İnsan daima başarının hayalini kurar. Fakat kimi insan kendisinin bir gün herhangi bir konuda başarılı olabileceğine inanmaz. Hatta o kadar umutsuzdur ki başarılı olmak ile ilgili hayal bile kurmaz. Fakat tam olarak başarısız olmanın temelinde de bu durum yatar.

İnsanlar hayatları boyunca birçok şey istr. Bu istekleri gerçekleştirmek için ise çeşitli çabalar sarfetmeleri gerekir. Fakat öncelikle istediğini düşündüğü konuyu gerçekten isteyip istemediğine ve bu isteğini gerçekleştirebileceğine inanıp inanmadığına dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü bir şeyi elde etmek için en gerekli olan durumlar bunlar olmaktadır. İnsan istemediği bir şey için çaba sarfetmeyeceği gibi, elde edebileceğine inanmadığı bir şey için de çaba sarfetmeye gerek duymaz. Bu yüzden hayalini kurduğu ya da kurmadığı başarı imkansızlaşır.

Kişi hangi durumda ya da hangi özelliklerde olursa olsun, bu kriterlerden daha önemlisi inanç olmaktadır. İnanmak, her zaman söylenildiği gibi başarmanın yarısıdır. İstediği bir şeyi gerçekleştirebileceğine inanmayan bir kimsenin o istediği şeyin hiçbir önemi yoktur. Kendisine inanmayan bir insan hayatının hiçbir alanında başarıya ulaşamayacaktır. Fakat kendisine inanan ve güvenen bir insan sonucun olumlu olduğunu düşündüğünden dolayı bir konuda elinden geleni yapmaktan çekinmez ve hiç pes etmeden sonuna kadar devam eder. Kendisine inanan kişiler, inanmayan kişilere göre her zaman daha başarılı olmaktadırlar.

Başarınızın Büyüklüğünü İnancınızın Büyüklüğü Belirler Sözü İle Anlatılmak İstenen Nedir Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781