Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Başarılı Olmak İçin Uyumlu Olun - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 07 Ağustos 2022

Başarılı Olmak İçin Uyumlu Olun

Her insan hayatta başarılı olmak ister. Bazen yetenekleri bazen de çalışması sayesinde birtakım başarılar elde eden insanın bu başarıyı koruyabilmek için çevresi ile uyum içerisinde yaşaması gerekmektedir. Bu uyumu sağlayamayan kişiler ne kadar uğraşsalar da gerçek anlamda başarıyı elde edemeyeceklerdir.

Bir toplulukta bir kişinin yetenekli ya da çalışkan olması yeterli değildir. Önemli olan topluluğun şartlarına uygun olarak birlik içerisinde hareket edebilmektir. Bir taş ne kadar nitelikli olursa olsun tek başına bir duvar oluşturabilmesi mümkün değildir. Her ortamın kendine göre şartları ve nitelikleri vardır. Bir ortam içerisine dahil olan bir kişi mutlaka içinde bulunulan şartlara ayak uydurmak zorundadır. Her birey aynı şekilde hareket ederse ortaya çok daha iyi işler çıkacaktır.

d-basari3

Birden fazla kişinin bir araya geldiği yerlerde tek kişinin başarısı yeterli değildir. Herkes taşın altına elini koyduğunda iyilerin değeri çok daha iyi anlaşılacak, böylece başarılar da bir zincir gibi gelmeye devam edecektir. Gerek iş gerekse okul hayatında başarının sırrı uyum içinde çalışmaktan geçer. Bu nedenle çocukların özellikle küçük yaşlarda diğer insanlarla etkileşiminin kuvvetlenmesi için gerekli şartlar hazırlanmalıdır.

Dünyanın pek çok ülkesinde birçok futbol takımı vardır. Bu takımlarda çok iyi oyuncular olsa da diğer futbolcularla uyum içinde hareket etmediklerinden takımları başarı sağlayamamaktadır. Başarılı olabilmenin temel şartı diğer bireylerle uyum içinde hareket etmektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781