Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Başarılı Çocuk için Masalı İhmal Etmeyin - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Ağustos 2022

Başarılı Çocuk için Masalı İhmal Etmeyin

Masallar çocukları daldan dala uçurur, onları Kaf Dağı’na götürür, onların yapamayacaklarını düşündükleri her şeyin gerçek olabileceğini çocuklara öğretir. Masal sayesinde çocuğun hayal gücü gelişir ve çocuk masal sayesinde içindeki kahramanı keşfeder. Aynı zamanda masallar çocukları hayata hazırlayan çok önemli unsurlardır.

Masalların çoğu genellikle mutlu bitmekte ve her masalda çocuklara bir ders verilmeye çalışılmaktadır. Bu da çocuğu hem çok iyi eğitmekte hem de masalın içinde bulunan fantastik öğeler sayesinde çocuğun eğlenmesini sağlamaktadır. Masallar bir halkın ortak ürünüdür ve bir milletin sahip olduğu ne kadar milli ve kültürel öğe varsa bunlar masalların içinde yer almaktadır. Çocuk bu sayede hem kültürünü tanımakta hem de ilerleyen yaşlarda sahip olunan bu kültüre sahip çıkmaktadır.

d-sair

Masalların içinde iyiler ödüllendirilir, kötüler cezalandırılır. Hiç olmayacak bir anda iyi lan karakterin kurtulması çocuğa hem büyük bir sevinç kaynağı olur hem de çocuk için iyiliğin ne kadar güzel bir şey olduğu mesajı verilmiş olur. Çocuk bu sayede davranışlarında her zaman iyilikten yana olmaya çalışacaktır.

Her çocuğun için olduğunun dışında olmak istediği bir kişilik yatar. İşte masallar çocuğun içindeki olmak istediği bu kişiliği ortaya çıkarır. bu nedenle masallar çocukların asla vazgeçemedikleri renkli dünyalarıdır. Çocukların zihinsel ve duygusal gelişimi için onları masaldan uzak tutmamakta fayda vardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781