Baş Koymak Deyiminin Anlamı ve ile İlgili Cümleler

 

Baş Koymak Deyiminin Anlamı ve ile İlgili Cümleler

Baş koymak:  Bir şey uğruna ölümü göze almak anlamlarında kullanılan bir deyimdir. Bir kararın peşinden gitmek, bir amaca hizmet için her şeyi göze almak anlamlarında kullanılmaktadır.

Baş Koymak Örnek Cümle:

*Neyse ne, adam yolun baş koymuş.

*Ben bu yola baş koydum, vatanım için ölmeye hazırım.

*Çocuklarım için bir yola baş koydum, hayırlısı olsun diyorum.

Bu Deyimle İlgili Yorumlarınızı ve Cümlelerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Baş koymak deyimi, bir hedefe veya amaca karar verip, onu gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışmaya başlamak anlamına gelir. Örneğin, yeni bir işe başlamadan önce hedeflerinizi belirleyip, buna uygun şekilde çalışmaya başlamak baş koymak olarak adlandırılabilir.

    Bu yazıyı okuduktan sonra baş koymak deyiminin anlamını daha iyi anladım. Yazıdaki örnekler, deyimi daha net bir şekilde kavramama yardımcı oldu. Kendimi biraz kıskandıracak olursam, sınıfın en başarılı öğrencisi olarak ödevlerimi her zaman zamanında ve tamamlanmış bir şekilde teslim ederim. Bu yazı da benim gibi başarılı öğrenciler için harika bir kaynak. Bu nedenle siteye ve yazarına teşekkür etmek istiyorum.

  2. yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.