Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Barış İçin Savaş Sözünün Anlamı - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Barış İçin Savaş Sözünün Anlamı

Barış İçin Savaş Sözü Sizce Neyi Amaçlamaktadır ?

Bu dünyada en önemli olan şey barıştır. Günümüzde her toplum varlığını oluşturmuş ve bu dünyadan neredeyse tüm ülkeler payına düşeni almıştır. Artık dünyamızda savaştan uzak durulmalı, insanlar savaşlar sebebiyle hayatlarını kaybetmemelidir.

İnsan kişisel varlığı içinde çok özeldir ve insan sadece insan olduğu için çok özel ve değerlidir. Hiçbir insan dini, dili, ırkı nedeniyle küçük görülmemeli ve aşağılanmamalıdır. Her toplum birbirine eşittir, tüm insanlar aynı haklara sahiptir. Dünyada barıştan daha güzel hiçbir şey yoktur. Bu nedenle herkes dünya barışı için mücadele etmeli bu uğurda deyim yerindeyse kişisel bir savaş vermelidir. Tüm insanların huzur ve mutluluk içinde yaşadığı bir dünya hepimizin özlemidir.

Barış için savaş sözü barış uğrunda verilecek mecazi mücadeleyi anlatmaktadır. İçinde bir tezatı barındırıyor gibi görünse de barış için kişinin kendisiyle verdiği mücadele savaşların en hatta tek olumlu olanıdır. Bu dünya hepimizin dünyasıdır ve bu dünyaya güzellik ve mutluluk katmak için herkes elinden geleni yapmalıdır.

Barış İçin Savaş Ne Demektir Anlamı Hakkında Kısaca Bilgi Verdik.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781