Bardağa Dolu Tarafından Bakmak Ne Demektir

Hayatı boyunca birçok olay ve durum ile karşılaşan insan içinde bulunduğu duruma ve bakış açısına göre onları farklı şekilde yorumlar ve algılar. Bu durumda kişinin sağlığı açısından yapılması gereken olayların iyi taraflarını görmeye çalışmaktır.

Hayata olumsuz bakmak insanın ruh sağlığını olumsuz şekilde etkilemektedir. Oysa hayata her zaman pozitif bakan kişiler hem daha neşeli ve huzurlu hem de daha pozitif insanlardır. Her zaman mutlu olmaya çalışan kişiler kötü olaylarda bile olumlu bir yan bularak bundan kendilerine pay çıkarmaya çalışırlar. Bu durum toplumda Poliyannacılık olarak tabir edilse de aslında insan sağlığı açısından faydalı olan yaklaşım da budur.

Yarısı dolu olan bir bardağa bakan kişi eğer bu bardağın yarısı boş derse o kişi hayata olumlu yaklaşıyor demektir. Bu kişiler hayata dört elle bağlanan ve yaşama hevesini hiçbir zaman kaybetmeyen insanlardır. Hayata bağlı olan ve pozitif olan insanları herkes sever. Bu nedenle her zaman bardağın dolu tarafından bakmak gerekmektedir.

Bardağa Boş Değil Dolu tarafından Bakmak ile İlgili Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.