Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Balonla Beş Hafta Kitap Özeti Kahramanları

Aşağıda balonla beş hafta kitap özeti kahramanları kısaca olarak ele alacağız.

Balonla Beş Hafta Kitap Özeti

Doktor Forgeson en meşhur kaşiflerden biridir. Sürekli olarak dünyayı gezmek ister ama buna imkan bulamaz. bir gün aklına bir balon yapmak ve bu balonla dünyayı gezmek gelir. Doktor Forgeson ve arkadaşları balonla seyahat yapmaya karar verirler.

Afrika üzerine yapacakları seyahatte Forgeson ile beraber asker arkadaşı ve sadık hizmetçisi olan Wilson da gelir. Üç arkadaş Afrika’ya doğru yola çıkarlar. bununla beraber seyahatleri çok güzel geçmektedir. İlk duraklarında yerlilerin onlara karşı çıkmasıyla karşılaşırlar.

Oradan ayrılarak seyahatlerine devam ederler. Kuşlar balona saldırır ve balon yara alır. Yara alan balon alçalmaya başlar. Safra atmak zorunda kalırlar. Yükselmeye başlarlar. Biraz zaman sonra fırtına çıkar ve balonu sürükler. Bir gölün üstüne gelirler. Wilson göle yaklaşıkta atlamaya karar verir ve atlar. Doktor Forgeson onu tebrik eder.

Balon sürüklenmeye devam ettiği Nijer Nehri’ne gelirler. Nehre yaklaşır ve atlarlar. Oradaki askerler doktor Forgeson’u hemen tanır. Forgeson defterini çıkarır ve notlar almaya başlar. bu beş haftalık sürede doğudan batıya Afrika’yı gezen ilk insanlar olduğunu tarihe not düşer. Böylece amacına ulaşmış olur.

Balonla Beş Hafta Kitabı Kahramanları

*Doktor Forgeson: Kaşif, asker.

*Wilson: Sadık hizmetçi.

*Dicki: Asker arkadaşı.

Balonla Beş Hafta Kitap Özeti Kahramanları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hakan dedi ki:

    Bu bir hikayede olsa insan okudukça çok mutlu oluyor keşke bende o balonda olsaydım diye sürekli hayal kuruyor ,belkide ben gezmeyi sevdiğim için bu tür hikayelere bayılıyorum ama gezmeyi yeni yerler görmeyi kim sevmez ki diye düşünüyorum .

Yorum Yaz