Bal Tutan Parmağını Yalar Anlamı

Bal tutan parmağını yalar kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaştık umarız faydalı olur.

Anonim olarak geçmişten günümüze kadar gelen atasözleri, aslında yerinde kullanıldığında çok doğru mesajlar vermektedir. Çünkü atalarımızın geçmişte söylediği atasözleri, rastgele söylenmiş sözler değil bir çok olayın sonucunda söylenen sözler olmuştur. Bal tutan parmağını yalar atasözü de bu atasözlerinden birisidir.

İyilik yapmak manevi katkısı çok fazla olan bir davranıştır. Yani insanlar iyilik yaptıkça kendilerini iyi hissederler ve bir şekilde bu iyiliklerinin karşılıklarını isteseler de istemeseler de alırlar, bu karşılık ya Allah tarafından verilir ya da iyiliği gören kişi tarafından verilir. Ancak şu bir gerçektir ki; iyilik yapan bir kimseyi Allah hiç bir şekilde karşılıksız bırakmaz. İşte bal tutan parmağını yalar atasözü de tıpkı bu durumlar için söylenen bir atasözüdür. Nasıl madenciler demirin pasından ve tozundan kaçamıyor ise iyilik yapan bir kimse de istemese de yaptığı iyiliğin karşılığından kaçamayacaktır ve bir şekilde o iyilik ona dönecektir.

Bal Tutan Parmağını Yalar Atasözünün Açıklaması Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.