Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2022

Bal Olan Yerde Sinek De Olur Kompozisyon

Bu yazımızda bal olan yerde sinek de olur kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dünyada her şey bir denge halindedir. Fiziki ve beşeri olanlar dengeler aleminde yaşamaktayız. Yaşadığımız dünya ölçülerinin hassas olduğu ve dengelerin bozulmaması gereken bir dünyadır. Bu nedenle bir ipin üzerinde yürümeye benzetilebilir.

Her şeyi hesap ederek yaşamak zorundayız. Maddi veya manevi hesap etmeli yani ismi faille muhasebe etmeliyiz. İpin üzerinde yürümekse, basınç, sıcaklık, rüzgar, nem, heyecan, soluklanma vesaire her şey bir dengede durmalıdır.

Bu dünyada iyilik ve kötülük, güzel ve çirkin, hayır ve şer, adalet ve zulüm, ölüm ve hayat hepsi bir arada bulunmaktadır. Yani bal olan yerde sinek de bulunmaktadır. İnsanı sevindiren şeylerin yanında üzen şeyler de vardır. Bunu böyle kabul etmeliyiz.

Mutluluk ve hüzün bir aradayken güzeldir. Hep mutluluk ne kadar gerçek olabilirse, hep hüzün de o kadar gerçektir. Doğrusu, bir denge içinde olduğumuzu kabul etmek ve bu dengeyi bazı kabullerle kurmak zorundayız.

Hep mutlu olmayı herkes ister. Fakat böyle bir dünyada yaşamıyoruz. Üzülmek de insani bir özelliktir. Mesela hırs kötü bir şeydir. Fakat iyi bir şeye tatbik edildiği zaman iyi olur. Para kazanma hırsı bir doktorun içinde, hastayı iyi etme çabasına dönüşür. Bu nedenle balıyla, sineğiyle kabul edip yaşamak zorundayız.

Gül bahçesinin dikensiz olamayacağı gibi, bal olan yerde de sinekler mutlaka dolaşacaktır.

Bal Olan Yerde Sinek De Olur Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz