Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur Atasözünün Anlamı

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur Anlamı ve Açıklaması:

İster bağ, ister iş yeri, isterse bir eşya olsun, ona gerekli bakımı gösterirsek beklediğimiz faydaya kavuşuruz. Bir bağa bakmaz, onu çapalamaz, budamasını yapmaz, yabancı otlardan temizlemez ve gübrelemezsek bir zaman sonra onu dağa, verimsiz bir yere dönmüş görebiliriz. Bakımı olmayan bir iş yeri, bir eşya için de durum bundan farklı değildir. Bakımdan uzak tutulmuş bir iş yerinde düzen gözetilmezse aksaklıklar giderek büyür, önü alınamaz olur, sonunda iş yeri iflasın eşiğine gelebilir. Bir eşyanın bozuk, kırık, eksik bir yanı yerinde ve zamanında giderilmezse, o eşya bir süre sonra kullanılamayacak hâle gelir. Unutulmamalıdır ki, bakılan ve onarılan şeyler ancak yararlanılacak şeyler olarak ortada kalır.

_______________________________________________

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur ne anlama gelir, Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur ne demektir anlamı , Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur atasözünün açıklaması , Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur Atasözünün Hikayesi , Bakarsan bağ olur, bakmazsan dağ olur atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. bAHAR dedi ki:

    Süper olmuş .

  2. aleyna ezber dedi ki:

    vallaha ben aleyna ezber sefa can kaplanı çok seviyorum

Yorum Yaz