Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Bağımsız Olmayan Bir Ülkede Yaşayan İnsanların Hak ve Özgürlüklerini Kullanmaları Mümkün müdür Tartışınız.

Bu yazımızda bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün müdür tartışınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bağımsızlığını elinde bulundurmayan ülkelerde, hukuki olarak işgal söz konusudur. Bu işgal düzeninde mahkemeler de işgal yönetimine göre karar verir. Fiilen işgal olmasa da bu sömürüye girer. Sömürülen ülkelerde insan hak ve hürriyetlerinden bahsetmek imkansızdır.

Sömürülen ve işgal altında olan ülkelerde uluslararası mahkemeler devreye girer. İnsan hakları komisyonları insanların  haklarını savunmak için geçici mahkemeler ve daimi mahkemeler kurar. İnsanlar böylece haklarını savunmak için mahkeme yoluna başvururlar. Aksi durumda insanlar suça meyleder ve eline silah alarak kendi adaletini kendi sağlamaya çalışır. Bu da yanlış bir davranıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ali dedi ki:

    Bağımsız olmayan bir ülkede yaşayan insanların hak ve özgürlüklerini kullanmaları mümkün değildir bence. Çünkü ülke savaş içindedir. Bu durumda insanların hak ve özgürlükleri askıda kalır. Zannediyorum ki kimsenin de onu düşünecek durumu yoktur.

Yorum Yaz