Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Eylül 2021

Babalar Günü İle İlgili Yazı

Babalar Günü Hakkında Bilgi, Babalar Günü İle İlgili Yazılar

Babalar Günü

(Haziran ayının üçüncü pazar günü)

Bazı araştırmacılar. Babalar Günü’nün Amerika Birleşik Dev­letlerinde Batı Virginia’aa ortaya çıktığını ortaya atmıştır. Batı Virginia’da yaşayan John Dowdy’nin, annesi öldükten sonra ona bakan babası için böyle bir gün kutlamak istemesi, Babalar Gü­nü’nün kutlanmasını sağlamıştır.

Babalar Günü, ilk olarak 19 Haziran 1910 tarihinde VVashington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır, Daha sonra diğer eyalet­lerde de kutlanmaya başlanmıştır, Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında kutlanmaya başlanmıştır, 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson tarafından yayınlanan bildirileriyle her yıl Haziran ayının üçüncü pazar günü “Babalar Günü” olarak kut­lanmaya başlanmıştır.

Ailesini geçindirmek için sıcak soğuk demeden çalışan baba­larımızı her zaman hatırlamalıyız. Yemeyip yediren, giymeyip giydiren ve bizim en iyi eğitimi almamız için çaba sarfeden ba­balarımızı hiç unutmamalıyız, Çocukların tümü babalarını sevip sayar, Babaların özverisini unutmaz ve onun mutsuzluğunu iste­mez.

Babalar Gününde, babamıza olan sevgi, saygı ve şükran duygularımızı belirtmeliyiz, Onun ellerini, yanaklarını öpmeli, Ba­balar Günü’nü babamızla birlikte geçirmeliyiz, Bizden uzakta ya­şıyorsa telefonla onu arayıp hatırını sormalı, sevgi ve saygılarımı­zı sunmalıyız. Unutulmadığını, unutulmayacağını ve daima hatır­lanacağını belirtmeliyiz.

Babalar Günü Hakkında Bilgi ve Babalar Günü İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tuana dedi ki:

    seni seviyorum baba ve seni hiç unutmayacağım kızın tuana

  2. IREMLEVENT35 dedi ki:

    ben babalar gününün daha kasım ayı olacağına inandım hem babalar günü benim doğumgünüm zamanında

Yorum Yaz