Babadan Mal Kalır Keman Kalmaz ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda babadan mal kalır keman kalmaz ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Mal, mülk, servet kullanılabilir, harcanabilir olarak menkul ve gayrimenkul varlıklardan oluşmaktadır. Bu varlıklar nesiller boyu işletilerek babadan oğla miras kalabilir. Varislerin elinde bu varlıklar değerlenir ya da değerini kaybedebilir. Bu da varlıkların gelip geçici olduğunu ve nesiller boyu miras olarak kalabileceğini gösterir.

Sözdeki keman ile ilgili olarak bir sanatın zanaat olarak icra edilmesi ve kişilerin özel yetenekleri olarak sadece kendilerini bağlamaları anlamına gelmektedir. Bu neden babadan mal kalır keman kalmaz derken, kişinin kendini kurtaracak sermaye ve yeteneklere sahip olması gerektiği öne çıkmaktadır.

Toplum hayatında kimsenin babasının malına güvenerek hareket etmemesi sürekli olarak kendini geliştirmesi ve kendi başının çaresine bakması gerekliliği önemlidir. Bu nedenle kişilerin hayatlarını kurmak ve kurtarmak için bireysel kararlar alarak hayata devam etmeleri gerekir. Bu da kişilerin tecrübesi ile doğrudan ilgilidir.

Babadan mal kalır derken kişilerin meslekleri ve yetenekleri ancak kendi gayretleriyle olur anlamı ortaya çıkmaktadır. Bu da kişilerin hayatında malın, mülkün geçici olduğunu ortaya koymaktadır. İnsanlar hayatlarında daima bileklerinde bir altın bilezik olması için mücadele ederler. Bunun için kişilerin hayatın her anında ve alanında kendi varlıklarını korumak ve devam ettirmek için mücadele etmeleri gerekir.

Babadan Mal Kalır Keman Kalmaz ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.