Baba mirası yanan mum gibidir. Atasözünün Anlamı
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Baba mirası yanan mum gibidir. Atasözünün Anlamı

Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)Anlamı ve Açıklaması:

Çoklukla insanlar bir emek vererek kazanmadıkları malın değerini pek bilmezler, meğer ki bu baba malı ola. Babadan kalan mal, mülk ya da para hazır olduğu, değeri de pek bilinmediği için kolay ve çabuk harcanır; tez biter. Bu bakımdan babadan kalan mirasa güvenip çalışmamak, bir kazanç yolu tutmamak son derece sakıncalıdır. Kişilik sahibi olan kimse ise baba malına güvenmez, alın teri dökerek kazanmaya çalışır, kazandığının değerini de bilir, ona sahip çıkar, dolayısıyla onu dikkatle harcar.

_______________________________________________

Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)ne anlama gelir, Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)ne demektir anlamı , Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)atasözünün açıklaması , Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)Atasözünün Hikayesi , Baba mirası yanan mum gibidir.(Baba malı tez tükenir, evlât gerek kazana.)atasözü ile ilgili Kompozisyon Makale ve Yazılar

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aslı çakır dedi ki:

    çok güzel
    ☺????

Yorum Yaz