B Harfiyle Başlayan Bitkiler Sebzeler Ve Meyveler

Bu yazımızda B harfiyle başlayan bitkiler sebzeler ve meyveler kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Meyve ve sebzeler beslenme ihtiyacımızı karşıladığımız besin maddeleridir. Doğal olarak yetiştirdiğimiz ya da çevreden toplayarak elde ettiğimiz besin maddeleri olarak çok değerli ve yararlıdır. Sebze ve meyvelerin yemekleri, hoşafları yapılır ya da doğal olarak tüketilebilir.

Sebze ve meyveler içerdikleri besin değerleri bakımından vücutta düzenleyici ve enerji verici olabilirler. Bu bakımdan vücut iç dengesi için oldukça gereklidir. Sistemlerin düzgün çalışması, organların düzenli çalışması, dokuların yenilenmesi sebze ve meyvelerden elde ettiğimiz besin değerlerine bağlıdır.

Sebze ve meyveler sağlımızın korunmasında ve vücudumuzun gelişmesinde oldukça etkilidir. Özellikle küçük yaştaki bireyler için büyüme ve gelişme çağında tüketilmelidir.

B harfiyle başlayan bitkiler sebzeler ve meyveler şu şekildedir:

Badem

 

 

blankBakla

 

 

blankBamya

 

 

blankBarbunya

 

 

blankBezelye

 

 

 

blankBilyedin

 

 

blankBöğürtlen

3 yorum

  1. kim hazırlamışsa teşekkür ediyorum, b harfi ile ilgili bitkiler ödevim kısa ve harika olmuş, özenle yazıyorum. bu arada hem zeki hem güzel hem de çalışkanım, kıskananlar çatlasın. :)

  2. siteye teşekkürler hep buradan bakıyorum, B harfi ile başlayan meyveler için baktım kısa ve umduğum gibi güzel olmuş yıldızlı beğendim, bu arada okulun hem en güzel ve hem de en çalışkan öğrencisiyim, okuyanlara kapak olsun. :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.