Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Aza Kanaat Etmeyen Çoğu Hiç Bulamaz Kompozisyon

Aşağıda aza kanaat etmeyen çoğu hiç bulamaz kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların sosyal hayatta geçim kaynakları elde ederek hayatlarına devam etmeleri gerekir. Hayatın mutlu, huzurlu, güven ve barış içinde geçmesi toplumsal değerlere bağlı olmak, ailevi değerlere sahip çıkmak ile mümkün olabilir. İnsanların elindekilere kanaat etmesi hayatlarını daha da kolaylaştırır.

Toplumda insanların bir şeyleri ele geçirmek için hırslı, kindar, agresif olması daha büyük kayıpların yaşanmasına neden olur. Kanaat etmek, yetinmek demek değildir. Kanaat etmek, ihtiyacı olanı kadar tüketmek, elde edemediği şey için de üzülmemek demektir. Kanaat insani bir davranıştır.

Atalarımız, aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz demiştir. Atalarımızın tecrübesi gösteriyor ki kanaat sahibi insanlar zamanla ihtiyaç duydukları her şeye kavuşurlar ama sabırlı olmaları ve elindekilerin de kıymetini bilmeleri gerekir. İnsanların elindekinin kıymetini bilmesi hayatlarını kolaylaştırır.

Toplum hayatında bireysel sorumlulukları yerine getirmek, insanların hayatında mutlu, huzurlu ve güvenli hissetmeleri için gereklidir. Aileye dair sorumlulukların yerine getirilmesinde de kanaat aynı hisleri yaşatmaktadır. Bir şeye kanaat etmek, değerini bilmek, yerinde kullanmak daha fazlasına ulaşmak için bir vesile olabilir.

Toplumdaki bu kural ve görüşlere uymak insanların daha iyi bir hayat yaşamasını sağlar. Bu nedenle atalarımızın sözünü dikkate alarak yaşamamız bizim için en iyisi olacaktır.

Aza Kanaat Etmeyen Çoğu Hiç Bulamaz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Aza Kanaat Etmeyen Çoğu Hiç Bulamaz Kompozisyon ödevim için kullandım, ben Erzurum birincisi duygu hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

Yorum Yaz