Az veren candan çok veren maldan verir Atasözünün Anlamı

Az veren candan çok veren maldan verir ne anlama gelir, Az veren candan çok veren maldan verir ne demektir anlamı , Az veren candan çok veren maldan verir atasözünün açıklaması , Az veren candan çok veren maldan verir Atasözünün Hikayesi , Az veren candan çok veren maldan verir atasözü ile ilgili Kompozisyon

Az veren candan çok veren maldan verir Anlamı ve Açıklaması:

Varolalı beri insan, insanın yardımına ihtiyaç duymuştur. Bu bakımdan ihtiyaç sahibine yardımda bulunmak bir insanlık görevi hâline gelmiştir. Kimi yoksul kimseler birilerine yardım ya da armağan olarak bir şey verirlerse (küçük de olsa) bu onlar için bir fedakârlıktır. Çünkü verdikleri şeyden kendilerinde de yok denecek kadar az bulunmaktadır. Dolayısıyla yardımları ya da armağanları yürekten, içten ve candandır. Bunun yanında zengin olanın yapacağı yardım, fakirin yaptığı yardımdan daha fazla olabilir. Ancak bu onun için fedakârlık sayılmaz. Çünkü ihtiyacından fazla olan malından vermiştir. Dolayısıyla verdiği malın yoksulluğunu çekmiyordur o.

________________________________________________

Az veren candan çok veren maldan verir atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….