Ayranım ekşidir diyen olmaz Atasözünün Anlamı

Ayranım ekşidir diyen olmaz ne anlama gelir, Ayranım ekşidir diyen olmaz ne demektir anlamı , Ayranım ekşidir diyen olmaz atasözünün açıklaması , Ayranım ekşidir diyen olmaz Atasözünün Hikayesi , Ayranım ekşidir diyen olmaz atasözü ile ilgili Kompozisyon

Ayranım ekşidir diyen olmaz Anlamı ve Açıklaması:

 Her kişi neyi ele almışsa onun iyi olduğunu savunur

________________________________________________

Ayranım ekşidir diyen olmaz atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

2 yorum

  1. YOĞURDUM KARADIR DİYEN OLMAZ

    Garip bir tabiatı vardır insanın; bildiğinin doğruluğuna, işinin mükemmel olduğuna bazen körü körüne inanır. Bazen de kusurlarını bile bile üstünlükten dem vurur. Siz ne kadar onu uyarmaya, yanlışlarını ve hatalarını göstermeye çabalarsanız çabalayın, o bu tutumundan vazgeçmez.
    Şöyle bir çarşıyı dolanmaya kalksanız, satıcıların avaz avaz mallarını övme çabasında olduklarını görürsünüz.
    Herkes, kendi malının üstünlüğüne, kalitesine inandırmaya çalışır sizi. Aslında kendi de bilir malının gerçek değerini ama bu şekilde hareket etmek, satıcılığın karakteristik özelliklerinden biri olagelmiştir. Çevrenize şöyle bir göz atın; aynı tutumu herkeste göreceksiniz.
    Elbette ki bu, doğru ve ideal bir tutum değildir. Herkesin kendi malını ortaya sürmeye; bir çeşit göz boyamaya kalkıştığı şu dünyada malın iyisini seçebilmek için sağlam bir sezgiye ve akla sahip olmamız gerekir. İnsanların bu yolda olgunlaşmaları da eğitimle olur.

Yorumlar kapatıldı.