Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2021

Aydınlatmanın Yetersiz Olduğu ve Hava Koşullarının Fark Edilmeyi Güçleştirdiği Durumlarda Alınması Gereken Önlemler Sizce Neler Olmalıdır?

Aşağıda aydınlatmanın yetersiz olduğu ve hava koşullarının fark edilmeyi güçleştirdiği durumlarda alınması gereken önlemler sizce neler olmalıdır kısaca olarak ele alacağız.

Yollar üzerinde aydınlatma yetersiz olduğunda ve hava koşulları fark edilmeyi güç duruma getirdiğinde bazı güvenlik önlemleri almak gerekir. Aydınlatmanın yetersiz olduğu ve hava koşullarının fark edilmeyi güçleştirdiği zor durumlarda insanların giysiler ile önlemler alması gerekir.

Aydınlatmanın yetersiz olduğu ve hava koşullarının fark edilmeyi güçleştirdiği durumlarda yola çıkan kişilerin parlak kıyafetler giymesi gerekir. Böylece farlar parlaklık oluşmasını sağlar. Parlaklık oluştukça fark edilme oranı da artar. Fark edilmek için el feneri de kullanılabilir. Temizlikçilerin ve trafik memurlarının kıyafetleri bu şekildedir.  Bu kıyafetler trafikte, şantiyelerde fark edilmeyi kolaylaştırdığı için çok önemlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Yorumunuz bence cok guzel tesekur ederiz

Yorum Yaz