Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerindeki etkileri

Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerindeki etkileri hakkında kısaca. Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerindeki etkileri

Bu yazı ile aydınlatma teknolojisinin birey ve toplum üzerinde nasıl etkiler bıraktığını öğrenebilirsiniz.

Bilindiği gibi teknoloji gün geçtikçe ilerlemektedir. Bu teknoloji gelişimi de insanların yaşamına büyük kolaylıklar getirir.

Biraz geçmişe bakacak olursan önceden ebeveynlerimiz evi aydınlatmak amacıyla gaz lambalarından veya mum ışığından yararlanırmış. Fakat seneler ilerledikçe bu aletlerin yerine elektrikli ampüller gelmiştir.

Teknoloji ilerledikçe yeni buluşlar ile ampuller de ilerletilmiştir ve onların yerini floresan ve tasarruf sağlayan lambalar almıştır. Bunlar da zamanla geliştirilmiştir ve son zamanlarda da yavaş yavaş evlerde veya iş yerlerinde aydınlatma amacıyla led ışıklar kullanılması yaygınlaşmıştır. Bu ışıklar sayesinde hem enerji tasarrufu yapılır hem de uzun ömürlü bir kullanım elde edilir.

Yukarıda anlattığımız gibi zaman ilerleyip devir değiştikçe teknolojide hızla ilerlemiştir ve bu ilerleme insanların yaşamına bir çok yenilik katmıştır.

Asıl sorulması gereken soru şudur. Geçmişteki gibi evlerimizde aydınlatma için mum veya gaz lambası kullanmak mı daha iyidir yoksa yeni teknolojiyi kullanmak mı? Cevap tabi ki de teknolojiden yana olacaktır.

Aydınlatma teknolojilerinin insan ve toplum yaşamı üzerindeki etkileri hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

54 yorum

    • evet bende 100 aldım öğretmen dedei ki (çok güzel olmuş)dedi (hep böyle ol)dedi ve bana aferim yazdı sonra başımı okşadı ama sadece bana dedi bunları başkalarına hiç demedi

    • bencede ama keşke daha güzel açıklasa ben biraz değenmedim ama ödevime yardımcı oldu diyorum bu öğretmene balı o beğensinde yeter ama bunun kısacası nı söyleseler ya 1 saat’imi aldı benim ya sizin kaç saatinizi aldı yani 1 satt değilde 30 dk’amı aldım off keşke daha kısacası olsa diymi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.