Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ayak Tırnakları Nasıl Kesilmeli - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Ayak Tırnakları Nasıl Kesilmeli

Ayak tırnaklarını nasıl kesmeliyiz, ayak tırnakları nasıl kesilir

Hiç ayak tırnakları batan birini gördünüz mü bilmem ama gördüyseniz ne kadar ağrılı ve acı veren bir sorun olduğuna da eminim ki tanık olmuşsunuzdur. Sürekli ayakkabının içinde sıkışan ayaklar tırnak batması gibi bir sorunla karşı karşıya kalıyor. Özellikle de yanlış kesilen tırnaklar söz konusu ise durum daha da vahim bir hal alıyor. Bu nedenle ayak tırnaklarını son derece dikkatli bir şekilde kesmek gerekiyor.

zayiflama

Ayak tırnaklarını kesmenin en doğru yöntemi tırnakların özen gösterilerek ve düz bir şekilde kesilmesidir. Düz kesilmeyen tırnaklar etin içine girerek orada büyümeye başlarlar. Bu sebeple ortaya çıkan tırnak batması yürümeyi dahi engelleyen çok acılı bir sorundur. Tedavisi genellikle cerrahi yöntemlerle tırnakları yerinden sökmektir. Bu hastalık tedavi edilmezse tırnaklarınızda iltihaplı yaralar oluşabilir.

Uzmanlar tarafından önerilen en etkili yöntem ayak tırnaklarının fazla uzamadan kesilmesidir. Çünkü uzayan tırnak ayakkabı içinde geriye doğru giderek tırnak batmalarına sebep olabilir. Ayrıca ayak tırnakları kesildikten sonra ayaklar mutlaka yıkanmalı ve mantar olmaması için kurulanmalıdır.

Ayak Tırnaklarının Doğru Kesilmesi İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781