Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Ağustos 2021

Ay Dedeye Mektup Örneği

Bu yazımızda ay dedeye mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sevgili Ay Dede,

Dünyamızı geceleri yalnız bırakmadığın gibi gündüzleri de beyaz yüzünü göstererek bizi mutlu ediyorsun. Bazen yüzündeki derin yaraların sana acı verdiğini düşünsem de masum tavrını çok seviyorum. Güneş’ten aldığın ışıkları yansıtırken, hareket halinde olman bazen bir kısmını görmemize neden oluyor.

En çok dolunay zamanlarını seviyorum. Parlak ve büyük olunca seni kucaklayasım geliyor. Sana yakından bakmak için teleskoplar yapmışlar. Seni daha iyi görebilmek için adeta gözlük takıyoruz. Sen yaklaşıyorsun ve biz yaklaşıyoruz. Seviniyorum.

Sevgili Ay Dede,

Seni izlemek çok güzel fakat bazen puslu ve bulutlu havalarda kayboluyorsun. Bulutlar aramıza mesafe koyuyorlar. Bazen de ışık kirliliği nedeniyle görünmüyorsun. Bu şehir insanları seni hiç önemsemiyor. Allah aşkına sadece denizde yakamoz olunca kıymetini bilen insanlardan sen de yorulmadın mı?

Ay’a ilk ayak basan adam, Ay’a gittiler, Ay’dan geldiler, Ay’da üs kurdular, seni seviyorlar ama rahat bırakmıyorlar. Belki de böyle daha iyi, bilemeyiz. Senin varlığın bize ilham kaynağı oluyor.

Güneş’i de severim ama sen daha yakınsın. Kafamı kaldırıp bakarım ve orada olduğunu bilmek de bana huzur verir. Geceleri, aydınlatıcı, gündüzleri de huzur verensin.

Sevgili Ay Dede,

En yakın zamanda seni ziyarete gelmek istiyorum. Çalışmalarımı tamamlayıp da engelleri aşabilirsem, özel kıyafetlerim her zaman hayalimde, ilk fırsatta sendeyim. Hem de bir demlik çayla birlikte. Ülkemden oraya kadar gelip çay içmemek olmaz. Hoşça kal.

Ay Dedeye Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hilal dedi ki:

    Yazdığınız bu ay dedeye mektup benim çok hoşuma gitti çok eğlenceli olmuş ve çok güzel olmuş ödev için kullandım herhalde öğretmenim de bu mektubu çok beğenir.

Yorum Yaz