Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür Atasözünün Anlamı

“Ay bozmaz süt kokmaz. Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür.” ne anlama gelir, Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür ne demektir anlamı , Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür atasözünün açıklaması , Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür Atasözünün Hikayesi , Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür atasözü ile ilgili Kompozisyon

Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür Anlamı ve Açıklaması:

Ayın şekli aslında hiç değişmez, sadece dünya araya girerek ayı gölgelendirir ve ona hilal veya yarım ay görüntüsünü kazandırır. Sütte tıpkı bunun gibi kokmaz, sütten türeyen ürünler bozulur, kokarlar. Asıl olan her zaman sağlam olarak kalır. Hayatta yaşanan olaylarda bu şekildedir, sorun yaşanan problem eğer büyüyorsa ve tehlike arz ediyorsa, bunun kaynağına inmek gerekir, sorunsuz olan en başına dönmek sorunu çözmeye yeterli olacaktır.

________________________________________________

Ay bozmaz süt kokmaz Kokarsa ayran kokar çünkü aslı süttür atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.