Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Avukatlar Günü İle İlgili Yazılar

Avukatlar günü ile ilgili yazılar hakkında bilgi kısaca

İzmir’de 1958 yılında ilk kez Türkiye Barolarından gelen temsilcilerin buluştuğu bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantı Türkiye Avukatlar Birliği statüsünü hazırlamak amacıyla yapılmıştı ve aynı toplantıda 5 Nisan gününün Avukatlar Günü olarak kutlanması kararlaştırıldı ve o günden bu yana da sürdürüldü.

Hayatı, insanları, bu ülkeyi seven, şiddetten ve kabadayılıktan, zorbalıktan uzak düzgün karakterli çocuklar yetiştirmek herkesin görevi olmalıdır. Çocukları şiddete sevk eden şiddet içerikli görüntülerin televizyonlarda, sinemalarda yayınlanmasına izin veren medya patronlarının da çocukların kötü yetişmesinde etkisi büyüktür.

Daha iyi bir Türkiye için yöneticiler eleştirilere kulak vermeli ve bir devlet liderinin yapmaması gereken şeylere başvurmamalıdır. Bu ülkenin vatandaşı bunları hak etmemektedir.

Avukatlar insanların haklarını savunmak için tüm gücüyle çalışan insanlardır. Onların kıymetini bilmeli, emeklerinin farkında olmalıyız. Avukatlar özgürlüğün karşısında duran her şeyi bertaraf etmek için de çabalarını sürdürecektir.

Avukatlar Günü İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz