Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar Atasözünün Anlamı

Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar ne anlama gelir, Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar ne demektir anlamı , Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar atasözünün açıklaması , Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar Atasözünün Hikayesi , Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar atasözü ile ilgili Kompozisyon

Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar Anlamı ve Açıklaması:

Kimi becerikli, iyi huylu kadınlar vardır ki, yoksulluk içinde bile olsa onlar eve bir çeki düzen verir; temiz tutar, evi yaşanacak hâle getirirler; içten, samimî davranışlarıyla yuvalarını mutlulukla doldururlar. Kimi kadınlar da vardır ki, huysuzlukları, beceriksizlikleri, kötü davranışlarıyla ailenin düzenini ve mutluluğunu bozarlar. Bolluk içinde bile olsalar, onların tertipsizlikleri, düzensizlikleri, beceriksizlikleri yüzünden ailede huzur kalmaz; onların bu tabiatları yüzünden aile kötüye gider, perişan olur ve sonunda yıkılır.

________________________________________________

Avrat var ev yapar avrat var ev yıkar atasözünü haklı kıldıran başınızdan geçen bir olayı ya da hikaye ve kompozisyonları aşağıdan anında bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum ve paylaşımlarınızı eksik etmeyin ….

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.