Web sitemize hoşgeldiniz, 08 Aralık 2021

Atom ile İlgili Araştırma Yapan Bilim Adamlarının İsimleri ve Fikirleri

Atom ile ilgili araştırma yapan bilim adamlarının isimleri nelerdir hakkında bilgi kısaca, atom ile ilgili araştırma yapan bilim adamlarının isimleri ve fikirleri.

Günümüzde teknoloji çok ileri düzeydedir. Bu teknolojinin büyük bir kısmı da ABD teknolojisinden gelmektedir. Nükleer enerjiyi kullanmak ABD teknolojisinin en müthiş başarısıdır. Bu tartışmalı bir konudur fakat sadece bilim açısından bakılırsa muhteşem bir icattır. 1940’lı senelerde ABD bilim insanları atomu parçalamayı başararak bu müthiş teknolojiye imza atmışlardır. Atomu parçalamak elbette bundan önce de çeşitli ülkelerin bilim adamları tarafından düşünülmüştür fakat ilk başaran ABD’li bilim insanlarıdır.

J.J. Thomson atomun günümüzdeki formunu tasarlayan insandır. Einstein bunun üzerinden nükleerin, yani atomu parçalamanın mümkün olduğunu ortaya koymuştur.

John Dalton, John Joseph Thomson, Marie Curie, Becquenel, Albert Einstein, Oktay Sinanoğlu, Niels Bohr, Ernest Rutherford, Enrico Fermi, Leo Szilard, Bekerel ve James Chadwick ünlü atom araştırmacısı bilim adamları olarak sayılabilir.

Atom ile İlgili Araştırma Yapan Bilim Adamlarının İsimleri ve Fikirleri Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz