Atom Çekirdeğindeki Yüksüz Taneciklere Ne Denir?
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Atom Çekirdeğindeki Yüksüz Taneciklere Ne Denir?

Aşağıda atom çekirdeğindeki yüksüz taneciklere ne denir kısaca olarak ele alacağız.

Madde atomlardan meydana gelmektedir. Maddeyi oluşturan en küçük yapı taşı atomdur. Atom belli katmanlardan meydana gelmektedir. Atom, çekirdek ve çekirdek etrafındaki bulutsu yapılardan meydana gelmektedir. Atom çekirdeğinde atom altı parçacıklar bulunmaktadır. Atom altı parçacıklar özel görüntüleme yöntemleriyle görüntülenmektedir.

Atom çekirdeğindeki yüksüz taneciklere nötron denir. Nötronlar protonlarla birlikte atom çekirdeğinde bulunmaktadır. Atom çekirdeğinde yüksüz olarak bulunmaktadır. Şuana kadar 118 element bulunmuştur. Bunların bir kısmı doğada bulunmakta ve bir kısmı da laboratuvar ortamında elde edilmektedir. Atomlar periyodik cetvelde belli kurallara göre dizilmektedir. Atomlar metal, ametal ve soygaz özellik gösterebilmektedir. Bu da atomların karakteristik özelliklerini ortaya çıkarmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. erol dedi ki:

    Atom çekirdeğindeki yüksüz taneciklere ne denir arkadaşlar? Öğretmenimiz sordu ama hiçbirimiz bilemedik. Benim sonradan aklıma molekül olacağı geldi ama emin değilim bilenlerden acil yardım bekliyorum.

Yorum Yaz