Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Eylül 2020

Atatürk’ün Vatan Millet ve İnsan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Kendisini düşünen kişi halk ya da insanlar arasında “Bencil” olarak isimlendirilir. Nitekim de öyledir. Halbuki insanlar öncelikle vatanını, milletini ve insanları sevmelidir. Bu konuda ise en güzel örnek Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Mustafa Kemal Atatürk, kendisinden önce vatanını, milletini ve tüm insanları sevmiştir. Öyle ki Atatürk, vatan ve millet sevgisi için kendi canını hiçe saymıştır ve bir çok savaşa katılarak ülkesinin bağımsızlığı için bizzat savaşmıştır. Bu yönüyle Mustafa Kemal Atatürk örnek bir insan olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için bir çok savaşa katılmıştır ve Türk milleti için bir çok yenilikler, inkılaplar yapmıştır yani Atatürk, vatan sevgisini, millet ve insan sevgisini sonuna kadar yaşamış ve içinde barındırmış bir insandır.

Mustafa Kemal Atatürk vatan ve millet sevgisi sayesinde büyük başarıların altına imzasını atmıştır ve milleti için hiç bir fedakarlıktan kaçınmamıştır.

Atatürk’ün Vatan Millet ve İnsan Sevgisi İle İlgili Yazı Kısa Örneğimiz İçin Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Can yaman dedi ki:

    Baya baya iyi 👍🏻 sade ve güzel yazılmış ödevimde çokça işe yaradı yapanlara teşekkürler

Yorum Yaz