Atatürk'ün İslam ve Hz. Muhammed (s.a.v.) İle İlgili İki Sözünü Bularak Defterinize Yazınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Atatürk’ün İslam ve Hz. Muhammed (s.a.v.) İle İlgili İki Sözünü Bularak Defterinize Yazınız.

Bu yazımızda Atatürk’ün İslam ve Hz. Muhammed (s.a.v.) ile ilgili iki sözünü bularak defterinize yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mustafa Kemal, Milli Mücadele’nin ilk yıllarında din ve diyanet adına gayret gösterenlere moral vermek amacıyla İslam ile ilgili fikirlerini sık sık tekrar etmiştir. Bu tekrarlarda İslam ve İslam Peygamberi (s.a.v.)’den oldukça sık bahsetmiştir.

İslam ile ilgili olarak şunları da söylemiştir, din vardır ve lazımdır, malzemesi sağlam bu dinin mülkleri ihmale geldiğinden bakımsız kalmıştır, mealinde sözleri bulunmaktadır.

İslam Peygamberi (s.a.v.) ile ilgili olarak, tüm Müslümanlar Hazreti Peygamberi (s.a.v.) takip etmeli ve O’nu örnek almalı demiştir.

Mustafa Kemal özellikle Milli Mücadele yıllarının ilk safhasında din ile görüşlerini meydanlarda dile getirirken, coşkunluk veren dualar da etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  atatürk zamanında dı gücler tarafndan türemiş yobazlar şimdide türedi atatürk isrter dinsiz ister imanı yüksek olsun bu ülkeyi yoktan var etmiş onun yol arkadaşlarıyla birlikte dinsszizolsa japonyay kendi parasınla cami yaptırmaz bizler bu güzeeliği veren ve butoraklarda yaşama onrunu veren insanların kemiklerini sızlatıyonuz bu topraklar satılmış zamanımızda her yer araplara yabancıkarı satılmış hala atatürkü konuşuyorsunuz şimdi yobazları dinleyin sakalsız erkek kadınsıdır bilmenediri

 2. şakir dedi ki:

  ”DİN VARDIR VE LAZIMDIR” cümlesi dinin gerektiğinde kullanılabilecek bir malzemeymiş gibi

 3. Anonim dedi ki:

  500 bin kişileri cumhuriyet için kurmak için mi katledildi din adamları da vardı

 4. Anonim dedi ki:

  atatürk milli mücadelenin ilk yıllarında din adına çalışanlara moral olması ve kendi tarafını tutması için böyle bir hamle yapmıştır fakat cumhuriyet ilan edildikten sonra bence gerçek yüzünü göstermiştir.

 5. Ogün Dadaş dedi ki:

  Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
  Atatürk en doğrusunu belirtmiş

  1. Anonim dedi ki:

   bunlar uydurma sözlerdir Atatürk böyle bişey söylememiştir

   1. .... dedi ki:

    görüntülerde mi yalandır Atatürkü sever ilkelerini ilkem olarak alırım dinede zarar vermemiştir ama kendisi dinsizdir

   2. caner dedi ki:

    vidyosu var izle

Yorum Yaz