Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Atatürk`ün Bize Emanet Ettiği Bağımsızlığı Korumak İçin Görevlerimizin Neler Olduğunu Yazınız.

Bu yazımızda Atatürk’ün bize emanet ettiği bağımsızlığı korumak için görevlerimizin neler olduğunu yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Atatürk’ün bize emanet ettiği bağımsızlık, tarihte Türk halkının sürekli olarak elinde bulundurduğu bir özveridir. Özgürlük Türklükle hemhal olmuştur. Türklük, esaret kabul etmez. Bu nedenle bağımsızlık mücadeleleri sürekli olarak devam etmiştir. Her savaş ve her mücadele bağımsızlık zaferiyle neticelenmiştir.

Atatürk’ün milli mücadele sonucunda Türk milletine emanet ettiği bağımsızlık, cumhuriyet ile beraber milletimizin elinde bulunmaktadır. Bağımsızlığı korumak için görevlerimiz bulunmaktadır. Bunlar vatan müdafaasında bulunmak, yerli ve milli gelişmelere katkı sağlamak, üretmek, araştırmak, akıl ve fenni rehber edinmek, vatanına, dinine ve diline bağlı nesiller yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. penguen dedi ki:

  bence güzel bir yazı olmuş ellerinize sağlık

 2. Berfin dedi ki:

  Bu benim anlattığım konu değil

  1. yiğit efe dedi ki:

   BENİMDE DEĞİL HAKLISIN

  2. yiğit efe dedi ki:

   BENİMDE DEĞİL SEN HAKLISIN

 3. nursima dedi ki:

  Çok teşekkür ederim Çok yardımcı oldun.?

 4. yekta dedi ki:

  Atatürk’ün bize emanet ettiği bağımsızlığı korumak için hepimizin üzerine büyük görevler düşer. Medeniyetimizi ileriye taşımak için çaba göstermeli, cumhuriyeti korumalıyız.

Yorum Yaz