Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Atatürk’e Mektup Örnekleri Kısa

Bu yazımızda Atatürk’e mektup örnekleri kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sayın Atatürk,

Askeriyedeki öğrencilik yıllarınızdan itibaren gerek şahsi gerekse milli duruşunuz hala dillerdedir. Askerlik hayatınızın savaş alanlarında, cephelerde, siperlerde geçmesi engin tecrübeleriniz olduğu anlamına gelmektedir.

Tecrübelerinizi, bir hayat felsefesi olarak önümüze sundunuz. Modern ve çağdaş bir ulus – devlet olma yolunda bize ilkeler verdiniz. O ilkeleri hayatımızın birer parçası haline getirdiniz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdunuz.

Cumhuriyetin ilanından önceki süreçte Milli Mücadele’yi yönettiniz, yenilikçi adımlar atarak, savaşmaya devam ettiniz. Kongreler yaptınız ve meclisler açtınız. Hepsi tarihe mal oldu. Tarihte yaşayan olaylar olarak duruyorlar.

Sayın Atatürk,

Sizden sonraki nesil olarak bıraktığınız Türkiye emanetini tarihe mal olmuş halinden daha da ileri götüreceğimize söz veriyoruz. Cumhuriyet nesilleri olarak, öğretmenlerimizden öğrendiklerimizi hayatımızın ilkeleri haline getireceğiz.

Eğitim ve öğretime önem vereceğiz. Ufkumuzu geniş tutacağız. Bakış açımızı geliştireceğiz. Saygı ve sevgi içinde, barış ve mutluluk içinde olacağız. Türk milleti olarak, bizim gibi mücadele içinde olan bütün milletleri kucaklayacağız.

Sayın Atatürk,

Cumhuriyeti kuran kadrolar olarak, cumhuriyet nesillerine bıraktığınız vatan emanetini gerek askeri gerek siyasi olarak korurken, yönetimde doğrudan söz sahibi olarak hiçbir haksızlığa ihtimal bile vermeyeceğiz.

Toplumumuzda ahlaki ve hukuki sistemleri her şeyin üzerinde tutmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet nesilleri olarak daima ilerleme ve yükselme hedefinde olacağız. Cumhuriyet nesilleri nasihatleri tutmaya, dersler alamaya, dersler vermeye, destanlar yazmaya, efsaneler oluşturmaya devam edecektir.

Atatürk’e Mektup Örnekleri Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. elmas dedi ki:

    atatürke mektup nasıl yazılır öğrendim teşekkürler güzel olmuş.

Yorum Yaz