Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Atatürk’e Mektup Örneği Kısaca

Aşağıda Atatürk’e mektup örneği kısaca olarak ele alacağız.

Saygıdeğer Atatürk,

Türk Kurtuluş Savaşı’nda verdiğin mücadele ve halkı koruyup gözeterek örgütlemen hala dillerden düşmemektedir. Mustafa Kemal dendiği zaman cumhuriyetten önce Milli Mücadele savaşları akla gelmektedir. O savaş ortamında çetin şartlarda kim ne yaptıysa vatanı çok sevdiği için yaptı. Mustafa Kemal de cepheden cepheye onun için koştu ve ülkesi için mücadele etti.

Gençler için bu vatanın kolay kazanılmadığını ve korunmadığı göstermek, ne tür fedakarlıkların yapıldığını ve nelerin göze alındığını göstermek için Mustafa Kemal anlatılır. Atatürk, cumhuriyeti kuran bir lider olarak akıl ve bilimi rehber edinen çağdaş yenilikler yapmıştır.

Gençler bunun üzerine bu ülkede müreffeh bir hayat sürerek eğitim ve öğretim görmekte aile kurarak çoğalmaktadır. Bu nesillerin bilmesi ve hatırlaması gereken bir isim olarak Atatürk adı öne çıkmaktadır.

Bütün fedakarlıklar, cefalar çeken askerlerin komutanı olarak sefasını süren gençlere örnek bir şahsiyet olmanız, her daim gençlerin teyakkuzda olmasının gerekliliğini de ortaya koymaktadır. Bu milletin gönlünde yeri çok ayrı olan Atatürk, yaptıkların hiçbir zaman unutulmayarak gençlere ilham olmaya devam edecektir.

Böylece yeni ve çağdaş yollar açılacak ve Türk milleti her çağda kendi öz değer ve fikirlerini ortaya koyarak hayatına devam edecektir. Bu yolda gençlere hiçbir zaman yılmak ve pes etmek yoktur.

Atatürk’e Mektup Örneği Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Deniz dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Atatürk’e Mektup Örneği Kısaca süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

  2. Ebru dedi ki:

    Merhabalar ödev siteniz inanılmaz çok iyi, teşekkürler, benim adım Ebru, ben Atatürk’e Mektup Örneği Kısaca yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz