Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Atatürk’e Göre Türk Milletinin Özellikleri

ataturkun-devlet-adamligiMustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca Türk milleti ve vatanı için çalışmıştır ve ülkesini çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için Türk milletini yüceltmenin yollarını aramıştır. Bu yazımızda sizlere Atatürk’e göre Türk milletinin özellikleri kısaca derlediğimiz bilgileri aktaracağız.

Bir milletin millet olma özelliği taşıyabilmesi için o topluluğun sadece dilinin, dininin, ırkının ve kökeninin aynı olması yeterli olmamaktadır. Aynı zamanda söz konusu toplulupun ortak bir geçmişe sahip olması o topluluğa ancak bir millet özelliği kazandırmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk’e göre Türk milletinin temel özelliği ise; zengin bir otak geçmişe sahip olan Türk milletinin aynı zamanda birlikte yaşama isteğinin hiç bir zaman yok olmamasıdır. Bu özellikler sağlandığı zaman dil, din ve ırk özellikleri sadece toplumu destekleyen diğer unsurlar olmaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk, tarih boyunca hep Türk milletini yüceltmiştir ve övmüştür. Diğer milletlere de önem veren Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini bir adım daha önde tutmuştur. Mustafa Kemal Ataürk, Türk milletinin milli mücadeleyi kazanacak ve vatanını ilelebet koruyabilecek kudrette bir millet olduğunu her daim savunmuştur ve her konuşmasında bunu vurgulamıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’e göre Türk milletinin özellikleri; başarılı, kudretli, vatan düşkünü, azimli ve çağdaş bir millet olarak tanımlanmıştır.

Atatürk’e Göre Türk Milletinin Özellikleri Arasında Neler Yer Almaktadır Konulu Yazımız Hakkındaki Yorum ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Alanından Hemen Bizimle Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz