Atatürkçülüğün Bize Kazandırdıkları

Mustafa Kemal Ataütrk, Türk milletini karanlık dönemlerden çıkması için canı pahasına çalışan, düşman ile birebir savaşan ve ülkemizin bağımsızlığı için canını dişine takarak mücadele veren Türk milletinin ulu önderidir.

indirMustafa Kemal Atatürk, Türk milletine ve gençlere bir çok nasihat vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün öğütlerini anlayabilmek ve onu tanıyabilmek için Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi onu görmeye gerek yok onun düşüncelerini ve fikirlerini çözdüğümüzde onu tanımış oluruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini ve fikirlerini anlamak ve onun öğütleri ile düşünceleri doğrultusunda yaşamak aynı zamanda “Atatürkçülük” düşüncesini ifade etmektedir.

Bu yazımızda Atatürkçülüğün bize kazandırdıkları konusundaki derlediğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını bilmek ve bu ilke ve inkılapları hayatımızda uygulamak, Atatürk’ün bizlere göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda doğru ve emin adımlar çaba göstermek ve çalışmak, eğitim sistemini akıl ve bilim mantığına uygun olarak düzenlemek ile birlikte ülkenin gelişme göstererek çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için çalışmak aslında birer Atatürkçülük örneğidir.

Atatürkçülük sayesinde bir çok şey kazanmış olmaktayız. Öyle ki; demorkasi kavramı Atatürkçülük düşünce sistemi ile birlikte hayatımızda uygulanabilir hale gelmiştir. Aynı zamanda yine devlet yönetiminde milletin egemenliğini hakim kılan seçim ve benzeri uygulamalar da Atatürkçülüğün örnekleri arasındadır.

Atatürkçülüğün Bize Kazandırdıkları Günümüzden Örnekler Verdiğimiz Yazımız Hakkındaki Görüşlerinizi ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.