Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2020

Atatürk Yaşasaydı Çocukların Hangi Sorunlarını Çözerdi

Atatürk Yaşasaydı Çocukların Hangi Sorunlarını Çözerdi Kısaca Bilgi Verelim.

Bu yazımızda Atatürk yaşasaydı çocukların hangi sıkıntılarını gidereceği tespitinde bulunacağız. Yurdumuzda çocuk haklarının geri planda olduğunu düşünürsek Atatürk’ün bu yönde mutlaka çalışma yapacağı kaçınılmaz olur. Yine çocukların eğitim hakları, eğlenme hakları oldukça iyi olurdu.

Günümüzde çocukların en büyük sorunlarından biri kentleşmenin de etkisiyle oyun alanlarının azlığıdır. Çocuklar bu nedenle velere tıkılıp kalmakta ve asosyal olmakta. Çocukların eskiden kapının önlerinde geniş çimenlerde yaptığı mahalle maçları kalmadı.

Ancak yine de çocukların en önemli sorunu maruz bırakıldığı hayati sınavlardır. Sınavlar çocukları küçük yaşlarda stresli ortamlara maruz bırakmaktadır. Çocuklarımızın hayatı kısacık bir sınava bağlı tutuluyor. Biz biliyoruz ki Atatürk yaşasaydı bu sorun ortadan kalkardı. Çocuklar okuldaki eğimleri sonucunda üniversite veya liseye  girebilirlerdi. Çocuklar bu nedenle oldukça stres altında çocukluğunu geçirmekte ve yıllar sonra çocukluğunu hatırlayamamakta.

Bir sorun ise ülkemizde parasız eğitime tam geçiş sağlanamamış olmasıdır. Bir nevi aidat, kitap yada sınav parası denilerek öğrencilerden ücret alınmasıdır.

İşte Atatürk yaşasaydı çocukların sıkıntı yaşadığı sınav sistemini iyileştirir, Şehir planlarında çocuklar baz alınırdı ve parasız eğitim geçerli kılınırdı.

Atatürk

Peki Sizce Atatürk Yaşasaydı Çocukların Hangi Sorununu Çözerdi ? Sizler de Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Yorum Yaz