Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2020

Atatürk Vergi Vermeyi Neden Askerlik Yapmayla Eşdeğer Tutmuştur

k_25093853_adilcevazda_vergi_haftasi_kutlandi_h2555Ülkemizde her ülkede olduğu gibi her vatandaşın devlete karşı görev ve sorumlulukları vardır. Vatandaşların sorumlu olduğu görevlerin başında; askerlik yapmak, oy vermek, vergi vermek gibi görevler gelmektedir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı süre boyunca Türk gencine Türk milletini yükseltecek ve yüceltecek öğütler vermiştir ve Türk gencinin tabir-i caizse kulağına küpe olacak nitelikte sözler söylemiştir.

Mustafa Kemal Atatürk vatandaşların devlete karşı görev ve sorumlulukları konusunda da öğütler verirken askerlik yapma ile vergi ödemeyi eşdeğerde tutmuştur. Peki Atatürk vergi vermeyi neden askerlik yapmayla eşdeğer tutmuştur?

Ülkemizde yaşayan her Türk erkeği askerlik görevini bir vatan borcu olarak bilmektedir. Bununla birlikte ülkemizde askere gitmeyen erkek adam olarak görülmemektedir ve askere gitmeyen erkeğe kız verilmemektedir. Çünkü vatan bizim için kutsaldır bu nedenle de Türk milleti için askerliğin yeri son derece önemli ve büyüktür.

Mustafa Kemal Atatürk askerlik yapmayla vergi ödemeyi eşdeğer tutarak aslında vergi ödemenin önemini ve vergi ödemenin de en az askerlik kadar önemli bir vatandaşlık görevi olduğunu vurgulamayı amaçlamıştır. Böylece Mustafa Kemal Atatürk vatandaşların nasıl askerliği kutsal bir görev olarak görüyorlar ise vergi ödemenin de o kadar büyük bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade etmiştir.

Atatürk Vergi Vermeyi Neden Askerlik Yapmayla Eşdeğer Tutmuştur Başlıklı Yazımız Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Bizimle Hemen Paylaşın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hilal dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Atatürk Vergi Vermeyi Neden Askerlik Yapmayla Eşdeğer Tutmuştur mükemmel ötesi olmuş, Ben Diyarbakır il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

Yorum Yaz